Genel Müdürün Mesajı
Genel Müdürün Mesajı

Genel Müdürün Mesajı 11.10.2017

Çok kıymetli paydaşlarımız;

Çeyrek asırdan fazla süredir kalite ve güven anlayışımızla, İttifak Grubu’nun bir parçası olmanın verdiği güçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışmalarımızla ilgili siz değerli paydaşlarımızla güncel bilgileri paylaşmak amacıyla hayata geçirdiğimiz bültenimizin ilk sayısıyla sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Sizlerin de yakından bildiği üzere İmaş Makine olarak; inşaatından makine kurulumuna kadar anahtar teslim un, irmik ve mısır unu fabrikaları, değirmen fabrikaları, yem fabrikaları kuruyor, şeritli ve daire testere tezgâhları üretiyoruz. Bunlara ilaveten, geçtiğimiz yıl içinde grubumuzun inşaat şirketi olan Seha’nın bünyesindeki çelik yapı imalatını da bünyemize aldık.

Amacımız, Milleral markası ile tahıl değirmenciliği sektöründe yurt içindeki pazar payımızı artırırken, dünyada ilk üçe girmek ve Cuteral markasıyla ürettiğimiz şeritli ve daire testere tezgâhlarındaki yurt içindeki yüksek pazar payımızı yurt dışına da yaymak. Diğer yandan Viteral markası ile mevcut ve potansiyel yem değirmeni yatırımcılarına yüksek kaliteli makineler ve tesisler kurmak, çelikteki markamız Steral ile de sadece çelik yapı sektörüne değil çelik üretimine ihtiyaç duyan tüm sektörlere hizmet vermek, öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Orta Asya’dan Amerika’ya, Afrika ülkelerinden Türki Cumhuriyetlerine kadar dünyanın birçok bölgesinde, 90’a yakın ülkede faaliyet gösteriyoruz. Afrika kıtası, Uzakdoğu Asya ülkeleri ve Türki Cumhuriyetlerle olan ticareti güçlendirmeyi hedeflerken müşteri odaklı yedek parça ve satış sonrası hizmetlerle farklılaşmayı amaçlıyoruz.

Tabii ki tüm bunları yaparken en büyük gücü başta siz paydaşlarımız olmak üzere İttifak Holding’in finansal ve kurumsal gücünden alıyoruz. Bize duyulan güvene layık olabilmek için, deneyimli profesyonel kadromuz, uluslararası standartlardaki iş yapış biçimimiz, güçlü sermaye yapımızla üretim, pazarlama ve satış sonrası hizmetlerimizi yürütüyoruz. Diğer yandan sahip olduğumuz bilgi, birikim ve deneyim ve sorumluluk bilinciyle, küresel piyasaların gereksinim duyduğu yeni teknolojileri kendi patentimizle geliştiriyoruz. Bu doğrultuda, Türkiye’den beş kıtaya teknoloji taşıyoruz.

Geldiğimiz noktada; hem değirmen makineleri hem de metal kesme sektöründe Türkiye’nin lider markalarına sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu başarıları elde etmemizde değerli çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın, tedarikçilerimizin çok önemli rolü bulunuyor. Bu vesileyle her birinize ayrıca teşekkürlerimi sunuyor, nice başarılara birlikte ulaşmayı diliyorum.

Bir sonraki sayıda görüşmek üzere,

Saygılarımla,

Mustafa Özdemir