İmaş Makine TİM’in ihracat şampiyonları listesinde

İmaş Makine TİM’in ihracat şampiyonları listesinde

Hisse senetleri Borsa İstanbul’da işlem gören İttifak Holding’in iştiraki İmaş Makine, ihracat alanında yürüttüğü faaliyetleriyle Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) ‘En Başarılı İhracatçı’ firmaları listesinde yer aldı. 
İttifak Holding bünyesinde 1989 yılında faaliyetlerine başlayan İmaş Makine, Milleral, Viteral ve Cuteral markalarıyla anahtar teslim fabrika sistemleri kuruyor. Dünyanın pek çok ülkesine un, irmik ve mısır unu fabrikaları kuran İmaş Makine, 2016 yılında devreye aldığı Viteral markasıyla hayvan yemi makine ve ekipmanları da üretmeye başladı. 

“YATIRIMLARLA DAHA DA BÜYÜYECEĞİZ”
İmaş Makine Genel Müdürü Mustafa Özdemir, bugüne kadar değirmencilik sektöründeki güçlü markaları Milleral’den edindikleri bilgi ve deneyimi, Viteral’de de kullandıklarını ve ihracat pazarlarını genişlettiklerini söyledi. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ‘En Başarılı İhracatçıları’ sıralamasına girmelerinden dolayı çok memnun olduklarını kaydeden Özdemir, “Genç bir şirketiz. Başarılı işler yapıyoruz. Ancak henüz yolun başındayız. Dünyanın pek çok yerine makine ve ekipman ihracatı gerçekleştiriyor. Önümüzdeki dönemde bu alanda yaptığımız yatırımlarla daha da büyüyeceğiz. TİM’in ihracat listesinde yer almak büyük mutluluktur ve bunun da haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi. 
Özdemir, açıklamasının devamında şunları aktardı: “İmaş olarak 70’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Yeni pazarları bünyemize katarak büyüyoruz. 2015 yılında ciromuzun yüzde 90’ı ihracattan elde edildi. Hedefimiz bu yıl da ihracatımızı yüzde %25 oranında artırmaktır.”