İttifak Holding iştiraklerine MÜSİAD EXPO’da  yoğun ilgi

İttifak Holding iştiraklerine MÜSİAD EXPO’da yoğun ilgi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 9-12 Kasım 2016’da düzenlediği  MÜSİAD EXPO’da, İttifak Holding iştirakleri Selva Gıda, Seha Yapı ve İmaş Makine yoğun ilgi gördü.

Uluslararası arenadaki iş birliklerine yenilerini eklemeyi hedefleyen İttifak Holding, bu çerçevede bu yıl 16’ıncısı düzenlenen MÜSİAD EXPO’da Selva Gıda, Seha Yapı ve İmaş Makine ile yer aldı. 

Orta Doğu, Afrika ve İslam ülkeleri ile olan ticaretimizin güçlendirilmesinde katkısı olan MÜSİAD Fuarını grup olarak önemsediklerini dile getiren İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Tahir Atila fuarın, uluslararası işbirlikleri ve ortaklıklara imkan sunan 16. MÜSİAD Expo Fuar’ının katılımcı firmalara yeni pazarlara girme fırsatı sağlayacağını söyledi.

Fuar süresince Seha Yapı, Selva Gıda ve İmaş Makine standlarına gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirten Tahir Atila: “Bugün itibari ile yaklaşık 1 Milyar TL konsolide ciro elde eden ve yaklaşık 4 bin kişiyi istihdam eden İttifak Holding olarak 120 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Özellikle üretim odaklı sektörlerde başladığımız kapasite artırımlarını büyük oranda tamamladık. Önümüzdeki süreçte hedeflediğimiz sıçramayı gerçekleştireceğimizin sinyallerini MÜSİAD EXPO’da markalarımıza gösterilen ilgiden görmenin memnuniyetini yaşıyoruz. İmaş Makine için Cezayir, Lübnan, Tunus, Ürdün, Moritanya, Afganistan, Sudan başta olmak üzere dünyanın birçok noktasından iş adamları ile çok değerli temaslar kuruldu. Aynı şekilde Seha Yapı’nın hayata geçirdiği 3. İstanbul ve Zermeram projeleri de yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi odağı oldu. Diğer yandan "gerçek gıda" üzerinde yoğunlaşan Selva Gıda’nın yenilikçi ürünleri de ziyaretçilerin beğenisini kazandı.” dedi.

 

Seha Yapı, Zermeram ve 3.İstanbul projelerini MÜSİAD EXPO’da tanıttı

Fabrikadan alışveriş merkezine, hastaneden okula, yol ve köprülerden konuta kadar farklı alanlarda bugüne kadar 122 proje, 3,5 milyon metrekarenin üzerinde inşaat gerçekleştiren ve 13 binden fazla aileyi daire sahibi yapan Seha Yapı’nın Zermeram ve 3.İstanbul projeleri fuarda yoğun ilgi gördü.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından da ziyaret edilen 3. İstanbul proje standı yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğradı. 3. Havalimanı, 3. Boğaz Köprüsü gibi bölgenin kaderini değiştirecek 1.156 konut, 209 dükkân ve 71 ofisten oluşan Başakşehir’in en büyük projesi olan 3. İstanbul projesi de büyük ilgi gördü.

Yerli ziyaretçiler kadar yabancı yatırımcıların da dikkatini çeken Zermeram’ın dev proje maketi fuar boyunca çok sayıda ziyaretçi ağırladı ve proje için birçok yatırımcıdan talep toplandı.

Selva’dan eşsiz lezzetler…

Türkiye’nin markalı makarna ihracat lideri olan Selva Gıda’nın standı fuarın gıda salonunda ziyaretçilerini ağırladı. Oldukça hareketli ve renkli geçen fuar süresince makarna, sos ve ruşeym ikram edildi.

Hububat orijinli "gerçek gıda" üzerinde yoğunlaşan Selva, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi için insan sağlığı ile özdeşleşen gıdalar üretiyor. Besleyici, insana faydalı, lezzetli, çevreye ve doğaya zarar vermeden üretimi yapılan "Gerçek Gıda" ürünleri ile sağlıklı yaşamın arkasında duruyor.

Selva’nın yeni ürün grubu olan akıllı makarnalar kapsamında; Ruşeymli, Yulaflı, Tam Buğday ve Sebzeli makarnalar ile yine yeni ürünlerden Napoletana, Basilico ve Arrabbiata sosları ziyaretçilerden tam not aldı. Ayrıca ülkemizde ve Dünya üzerinde son yıllarda sağlıklı yaşam trendinin yükselmesiyle hak ettiği ilgiyi görmeye başlayan ‘Buğday Ruşeymi’ ziyaretçilerden yüksek ilgi gördü.

 

İmaş Makine’nin ürünleri Ortadoğu ve Afrika pazarının ilgi odağı

Anadolu’dan çıkarak bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İmaş Makine, son dönemde sektöre kazandırdığı yenilikçi çözümlerle dikkat çekerken fuarda, Milleral, Viteral, Cuteral markalarına ait ürünlerini potansiyel müşterilerine tanıttı.

Cezayir, Lübnan, Tunus, Ürdün, Moritanya, Afganistan, Sudan başta olmak üzere dünyanın birçok noktasından iş adamları ile görüşmeler yapılırken markanın özellikle testere grubu ürünlerindeki yüksek hızlı kesim yapan makineleri fuar süresince yoğun ilgi gördü.

Milleral markası ile ülkemizin değirmen makineleri ihracatında lider pozisyonda olan şirket, öğütme sektörünün yanında şeritli testere tezgahları sektöründe de faaliyet gösteriyor. İmaş, bu alandaki markası Cuteral ile ülkemizin ikinci büyük markası konumunda bulunuyor. İmaş Makine’nin uzun AR-GE çalışmaları sonucunda 2016 yılı içerisinde ortaya çıkardığı yem makinesi Viteral de ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.