NİJERYA HEYETİNDEN İMAŞ MAKİNE'YE ZİYARET

NİJERYA HEYETİNDEN İMAŞ MAKİNE'YE ZİYARET

Müsiad Konya Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve aralarında Nijerya Federal Cumhuriyeti IMO River Valisi OKORACHA, Genel Kurmay Başkanı, Bakanlar Kurulu Üyeleri, Ticaret Odası Başkanı’nın da bulunduğu 160 kişilik heyetin Konya’da gerçekleştirdiği iş gezisinin ilk durakları, Selva Gıda ve İmaş Makine oldu. Sağlık, Gıda, Makine, PVC, Alüminyum, Tarım ve Mobilya sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların katıldığı iş gezisi kapsamında Selva Gıda ve İmaş Makine’ye konuk olan Nijerya’lı işadamları, Selva Gıda’da İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz tarafından karşılandı. Öğle yemeği ikramının ardından gerçekleşen ikili görüşmelerde Nijerya heyetine İmaş Makine ve Selva Gıda’nın faaliyetleri anlatıldı.

Nijerya’ya 12 yıldır ihracat yapıyoruz.

Afrika kıtasına yoğun ihracatları olduğunu belirten Mehmet Ali Korkmaz, heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Korkmaz, “İttifak grubu olarak Nijerya ile geçmişten bu yana ticari ilişkilerimiz söz konusu. Geçtiğimiz dönemde İmaş ile Nijerya’nın Aba şehrinde grubumuzun inşaat firması Seha’nın çelik konstrüksiyonunu inşa ettiği 600 tonluk değirmeni devreye almıştık. Yine Selva Gıda ile bölgeye makarna ve kuskus ihracatı yapıyoruz. Yaklaşık 12 yıldır faaliyet gösterdiğimiz bölgede güçlü bir pazar payına sahibiz. Hatta Selva, Nijerya’ya ihracat yapan makarna markaları arasında lider durumda. Bu ticari ilişkilerimizi daha da geliştirip güçlendirmeyi arzuluyoruz” dedi. Heyetle yaptıkları ön görüşmelerin gayet olumlu geçtiğini ifade eden Korkmaz, Müsiad’ın himayesinde gerçekleştirilen bu ziyaretin Konya iş dünyası adına da önemli bir gelişme olduğuna değindi.

İmaş Makine ve Selva Gıda fabrika ziyaretlerinde ağrılıklı olarak gıda ve makine sektörlerinde faaliyet gösteren Nijeryalı firmalar ile görüşmeler yapıldı. İttifak Holding ve Nijerya heyeti, karşılıklı olarak organizasyondan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.