Entegre Üretim

İmaş ürün ve sistemleri global kalite yönetimi prensipleri ile üretilerek Dünya çapında hizmet verdiği 100'den fazla ülkedeki müşterilerine ulaştırılır. İmaş üretim tesisleri ISO 9001:2015, CE ve TSEK kalite standartlarına sahip, yüksek malzeme kalitesi ve sektörünün standartlarının ötesinde üretim sistemlerine sahiptir. Tüm üretim süreci ERP sistemiyle yönetilir ve ürün ağacı sistematik bir prosedürle tanımlanır.

Blok 1
Blok 2

Yeni yatırımlarımız ile birlikte 60,000 metrekare büyüklüğündeki yeni fabrikamıza taşınarak İMAŞ’ın zirve yürüyüşünü çok daha ivmeli bir şekilde devam ettirmeyi amaçlıyoruz. 4. Organize Sanayi Bölgesindeki yeni fabrikamızda 42 arabalık park alanı, 1 km uzunluğunda yürüyüş yolu, basketbol, voleybol sahası ve hava almak için pergolaları bulundurmaktadır. Fabrikamızın yerleşimi makine imalat proses ve planlamasına uygun yapılarak beklemeler asgari düzeye indirilmiştir.1850 metrekare hazır ve yarı mamul depoları ile fabrika içerisindeki karışıklığa son verilmiştir.

Akış Kontrolü

Fabrikamızda Türkiye’de bir ilk olan konsol vinçten 19 adet yerleştirilerek aynı holde aynı düzlemde aynı anda 3 adet vinç çalışır hale getirilmiştir. Toplamda 32 adet vinç ile kusursuz üretim sistemini destekleyerek fabrika içerisindeki sevkiyatı hızlandırdık.Boyahane, kaynakhane ve marangozhane gibi bölümler fabrika içerisinde ayrıştırılarak boya, toz, dumanın fabrika içerisine salınması ve kendi içlerinde filtrelenerek solunmasının önüne geçilmiştir. Kaynakhanenin etrafının da kapatılmasıyla fabrika içerisindeki sesin izole edilmesi sağlanmıştır. Yenilenen yaş boya hattımızak daha önce fabrikamız bünyesinde olmayan statik boya hattını da ekleyerek iyi olan boya kalitemizi mükemmel hale getirmeyi amaçladık.

Üretim
Üretim

İmaş olarak, ürünlerimizde ve mühendislik yaklaşımlarımızda sürekli geliştirme ve iyileştirme yapmaya devam ediyoruz. 6 kW Fiber lazer yatırımımız ile sac işleme hızımızı 3 katı oranda arttırdık.5 eksen CNC yatırımları ile talaşlı imalatı yeni bir boyut kazandırarak verimliliği yüzde 40’ın üzerinde arttırdık. Marangozhanede CNC Roater ile çok yüksek üretim hızlarına ve kaliteye ulaştık. Yeni kaynak robotu ve kaynak makineleri ile kaynak kaliteleri paralelinde hızlarını da arttırarak her geçen gün daha kaliteli ve verimli ürün ve hizmetler sunma fırsatına sahip oluyoruz.

Blok 3
Blok 4
Talaşlı İmalat

2 adet tabla hareketli 5 eksen cnc, 1 adet spindle hareketli 5 eksen cnc,4 adet dik işlem cnc, 1 adet çift kolon işlem merkezi, 2 adet cnc torna ve diğer tüm prosesleri tamamlamakta kullandığımız 10 adet Universal tezgahımız, CAD-CAM programlarımız ile tüm talaşlı imalat proseslerini hatasız gerçekleştirebilmekteyiz. Özellikle son yıllarda makine parkurumuza katılan 5 eksen işleme merkezleri sayesinde operasyonları imalat kısıtlamaları olmaksızın yüksek hassasiyet ve kalite ile tamamlamaktayız.

Sac İşleme

1 adet fiber lazer, 1 adet karbon lazer, 1 adet cnc makas ve 3 adet cnc abkant büküm tezgahı ile çelik, paslanmaz, alüminyum gruplarının hassas şekilde kesim ve bükümünü yapabilmekteyiz.

Blok 5
Blok 6
Kaynaklı Birleştirme

50 nin üzerinde Mig – Mag – Tig – Elektrot kaynağı, merkezi gaz dağıtım sistemi sayesinde kesintisiz kaynak kapasitemiz yanı sıra 1 adet 6 eksen, 1 adet 11 eksen sinerjik kaynaklı kaynak robotlarımız sayesinde malzemeler düşük ısı girdisi ve yüksek performans ile tek sefer kusursuz kaynatılmaktadır.

Boyahane

2100 m2 ye yerleştirilmiş, 3 ayrı yaş boya, 1 adet statik boya hattımız ile 6 metre uzunluk, 3 metre yükseklikteki parçaların  hem statik hem yaş boyalarını gerek kumlama gerek kimyasal temizlik sonrası mükemmel bir şekilde atabilmekteyiz.

Blok 7
Blok 8
Montaj

3 ayrı hol üzerindeki 5 farklı montaj hattımızda Testere, Değirmen Temizlik, Vals, Elek, Yem Makinalarının montajlarını yapmaktayız. Hat sonlarında makinalara özel ayarlanmış test istasyonlarımız ile makinalar çalıştırıldıktan sonra Final kontrollerini yapmaktayız. Uygulanan kaizen ve sürekli iyileştirme faaliyetleri ile Vals montaj hatlarımızdan her 3 saatte 1 vals çıkartabilecek kapasiteye ulaştırılmış olup tüm hatlarımızda geliştirme çalışmalarımız devam etmektedir